3 dniowe Święto Książki Dziecięcej
19-10-2018

Z kolei klasa 5e wzięła udział w spotkaniu z panią Katarzyną Ryrych na temat najnowszej książki pt. Apoteker, opowiadającej o Tadeuszu Pankiewiczu, krakowskim aptekarzu z czasów II wojny światowej.
Kolejnym niezwykle ciekawym wydarzeniem były warsztaty z ilustratorem panem Danielem de Latour, w których wzięły udział klasy 2c i 3b. Uczniowie przygotowywali małe kieszonkowe pokoiki dla świnek bohaterek książki Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel Kamienica.
Tematyką ekologii oraz ochrony praw zwierząt zainteresował pan Adam Wajrak, znany ekolog, uczniów klasy 8c. Spotkanie odbyło się bezpośrednio po uroczystej Gali, po odebraniu wyróżnienia za książkę pt. Lolek.
Niektórzy pisarze i ilustratorzy udzielili krótkich wypowiedzi zachęcających do czytania książek dla telewizji Fakty Czwórki. Zapraszamy do ich obejrzenia.