Kolejna Małopolska Noc Naukowców 2018
28-09-2018

28 września kolejny raz zorganizowany został wyjazd do Krakowa na Małopolską Noc Naukowców. Grupa z naszej szkoły była dość liczna, bo aż 51 uczniów z kl.VII i VIII oraz 5 opiekunów! Jak co roku uczestnicy wycieczki z bliska mogli przyjrzeć się pracy naukowców, zapytać ich o to, o co zapytać na co dzień nie można. Odwiedzili między innymi: Instytut Fizyki Jądrowej Polskiej Akademii Nauk, Akademię Górniczo-Hutniczą, Uniwersytet Rolniczy oraz „Kijów" Centrum. Tam uczestniczyli w multimedialnym naukowym widowisku „Wehikuł czasu - o dzieciach, które zmieniły świat". Dzięki wehikułowi czasu przenieśli się kilkadziesiąt lat wstecz, gdy dorastali znani polscy i małopolscy naukowcy -m.in. noblistka Maria Skłodowska - Curie czy Ignacy Łukasiewicz. Podróży w czasie towarzyszyły niezwykłe eksperymenty i pokazy.

Noc Naukowców zakończona została spacerem od Rynku Głównego pod Wawel. Kilkadziesiąt minut po północy wszyscy wrócili do Oświęcimia, pełni wrażeń, z radością powitali oczekujących rodziców.