Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 4 im. Stanisława Wyspiańskiego w Oświęcimiu

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim tel. 33-84-22-124 fax: 338422124 e-mail: sp4_oswiecim@poczta.onet.pl

bip small


dolacz-do-nas-na-facebooku
fakty4-na-facebooku

sti lewy baner

W Bazie Lotnictwa transportowego
12-06-2018

12 czerwca klasa 3d udała się na wycieczkę do 8. Bazy Lotnictwa Transportowego. W ramach wycieczki uczniowie mieli okazję poznać pracę pilota samolotu transportowego, żołnierza oraz strażaka. Dzięki prezentacji multimedialnej dowiedzieli się jakie samoloty będą mieli okazję zobaczyć podczas zwiedzania oraz jakie funkcje pełni każdy z nich. Przewodnik przybliżył uczniom postać patrona 8. Bazy Lotniczej, którym jest płk. pil. Stanisław Jakub Skarżyński. Uczniowie zwiedzili salę muzealną poświęconą historii lotniska oraz patronowi. Zwiedzili hangar, przyglądali się pracy mechaników samolotowych. Mieli okazję zasiąść za sterami niejednego transportowca. Wycieczka zakończyła się wizytą w lotniskowej straży pożarnej. Tam uczniowie uczestniczyli w próbnym alarmie przeciwgaśniczym. Każdy mógł poczuć się strażakiem i spróbować swoich sił m.in. w gaszeniu pożaru. Panowie Strażacy zademonstrowali uczniom ciężki lotniskowy samochód ratowniczo - gaśniczy - "Pantera". Pokaz zrobił na uczniach ogromne wrażenie. zobacz

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim
tel. 33-84-22-124 fax: 338422124
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.