Klasy 7 z wizytą w Zespole Szkół Towarzystwa Salezjańskiego
29-05-2018

W ramach realizowanego w klasach VII przedmiotu doradztwo zawodowe, uczniowie klas VII z wychowawcami odwiedzili we wtorek, 29 maja, Zespół Szkół Towarzystwa Salezjańskiego. Na miejscu mieli okazję zapoznać się z ofertą technikum i szkoły branżowej I stopnia, które kształcą w zawodach: technik technologii drewna, technik mechanik (ślusarz, spawacz, operator obrabiarek skrawających, monter maszyn i urządzeń, technik pojazdów samochodowych (mechanik pojazdów samochodowych. elektromechanik pojazdów samochodowych). Uczniowie zobaczyli m.in. kuźnię, stolarnię, pracownię mechaników samochodowych, ślusarnię, pomieszczenia, w których wykonuje się prace spawalnicze i obróbki skrawaniem. Najbardziej odważni próbowali swoich sił odbywając pod okiem instruktorów pierwszą lekcję z obróbki drewna przy użyciu struga, lekcję spawania, czy proste ćwiczenia z użyciem tokarki. Starsi koledzy i nauczyciele zachęcali naszych uczniów do wstąpienia w szeregi wychowanków Towarzystwa Salezjańskiego.