Święto matematyki
25-05-2018

Zobacz  25 maja w naszej szkole nauczyciele matematyki zorganizowali „Święto matematyki' po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce oraz okazję do zaakcentowania tego, jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa matematyka. Udział w grach i zabawach matematycznych miał na celu pokazać, że matematyka może być przyjemna i może dawać radość. Na holu i górnym korytarzu naszej szkoły dominowała matematyka. Pojawiły się plakaty, galeria sławnych matematyków, zaszyfrowane zadania w postaci QR kodów, a wszystko po to, aby lepiej poznać i bardziej polubić królową nauk. W ramach Święta Matematyki wśród uczniów klas 4 wyłoniono mistrza tabliczki mnożenia, wśród uczniów klas 5 mistrza w obliczaniu pól figur, wśród uczniów klas 6 mistrza w obliczeniach procentowych, a wśród uczniów klas 7 mistrza w zadaniach dotyczących twierdzenia Pitagorasa. W ramach konkursu 79 uczniów z klas 4 - 7 zmierzyło się z zadaniami, które kształtowały umiejętność czytania tekstu matematycznego ze zrozumieniem. Po skrupulatnym podliczeniu punktów wyłoniono laureatów tego konkursu. Uczniowie chętnie w czasie przerw rozwiązywali wielką krzyżówkę matematyczną, zmierzyli się z układanką – tangramem oraz sudoku. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w zabawie matematycznej!