Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 4 im. Stanisława Wyspiańskiego w Oświęcimiu

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim tel. 33-84-22-124 fax: 338422124 e-mail: sp4_oswiecim@poczta.onet.pl

bip small


dolacz-do-nas-na-facebooku
fakty4-na-facebooku

sti lewy baner

Europejski dzień walki z dyskryminacją
08-05-2018


W dniach 8-9 maja 2018r. uczniowie naszej szkoły podczas zajęć świetlicowych w formie warsztatowej doświadczali za pomocą różnych zabaw, odczucia osób niepełnosprawnych w różnych sytuacjach życiowych. Dzieci z zawiązanymi oczami i grubymi rękawicami narciarskimi na rękach próbowały rozpoznać dany przedmiot tylko przy pomocy zmysłu dotyku.
Kolejne zadanie polegało na narysowaniu w tunelu choinki poprzez patrzenie wyłącznie w lusterko.
Następnie dzieci z zawiązanymi oczami próbowały rozpoznać zapach tylko przy pomocy zmysłu węchu.
Inne zadanie dzieci wykonywały w parach i polegało ono na dmuchaniu baniek mydlanych. Jedna osoba dmuchała bańki, druga wodziła wzrokiem za nią. Następowała zamiana ról i przy każdym zadaniu nauczyciel prosił dzieci o komentarz i ich odczucia.
Kolejne ćwiczenie grupowe polegało na rozpoznaniu przez osobę stojącą w środku koła z zawiązanymi oczami, różnych dźwięków dochodzących do niej z zewnątrz, wydobywanych z różnych instrumentów muzycznych.
Dzieci miały również okazję wczuć się w rolę przewodnika i osoby niewidomej.
Każde zadanie okazało się dość trudne i pozwoliło dzieciom zmierzyć się z ograniczeniami wynikającymi z różnych niepełnosprawności.

 

Magdalena Grzywacz

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim
tel. 33-84-22-124 fax: 338422124
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.iany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem