Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 4 im. Stanisława Wyspiańskiego w Oświęcimiu

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim tel. 33-84-22-124 fax: 338422124 e-mail: sp4_oswiecim@poczta.onet.pl

bip small


dolacz-do-nas-na-facebooku
fakty4-na-facebooku

sti lewy baner

Członkowie SKKT w Krakowie
12-05-2018

Zobacz W sobotę, 12 maja, uczniowie klas VI, członkowie SKKT udali się na kolejną wycieczkę do Krakowa. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ogród założony w 1783 r., jest obecnie najstarszy w Polsce. Od ponad dwustu lat odgrywa dużą rolę w rozwoju nauki, edukacji i kultury jako miejsce badań, inspiracji artystycznych oraz "żywe muzeum" flory świata. Po zwiedzeniu palmiarni, szklarni i obejrzeniu pięknych okazów roślin - spacerkiem udali się do Rynku Głównego. Kolejnym punktem wycieczki było wizyta w „HistoryLandzie”. Najpierw uczestniczyli w warsztatach na temat polskich symboli narodowych, a następnie zwiedzali jedyną w swoim rodzaju wystawę. To makiety zbudowane z ponad miliona klocków LEGO, dzięki którym mogli obejrzeć najważniejsze zabytki oraz przenieść się w samo serce wielkich bitew, które zmieniły bieg historii. Oglądali więc m.in.: Biskupin, Wawel, Sukiennice, Bitwę pod Grunwaldem, Obronę Westerplatte, Bitwę o Monte Cassino, Stocznię Gdańską, Bitwę pod Oliwą. Wszystkie makiety zostały wzbogacone o multimedialne pokazy oraz animacje i mappingi. Wrażeniom i przeżywanym emocjom nie było końca, zwłaszcza podczas wirtualnej podróży  z goglami VR, kiedy przenieśli się na Jasną Górę, by odkryć, jak wygląda tamtejszy klasztor z lotu ptaka.

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim
tel. 33-84-22-124 fax: 338422124
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.iany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem