Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 4 im. Stanisława Wyspiańskiego w Oświęcimiu

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim tel. 33-84-22-124 fax: 338422124 e-mail: sp4_oswiecim@poczta.onet.pl

bip small


dolacz-do-nas-na-facebooku
fakty4-na-facebooku

sti lewy baner

Warsztaty z łotewską kulturą i literaturą
04-04-2018

przekazane wiadomości, mierząc się z zadaniem, które polegało na uzupełnieniu mapy Łotwy symbolami charakterystycznymi dla tego kraju. Drużyny bardzo dobrze poradziły sobie z tym wyzwaniem i mogły podjąć kolejne. Druga część warsztatów to tworzenie w programie storybird dalszego ciągu opowieści o Żołędziaczku, bohaterze łotewskiej baśni. Uczniowie najpierw musieli zapoznać się z jej fragmentem, by następnie, korzystając ze wszystkich możliwości graficznych programu storybird, dopisać ciąg dalszy historii. Powstały ciekawe i ładnie opracowane plastycznie opowieści. Spotkanie w ramach MDKD można by nazwać podwójnym odkryciem. Pierwsze dotyczy samej Łotwy, kraju, o którym mało się mówi, o którym nadal mało wiemy. Drugie odkrycie ma charakter informatyczno- literacki. Okazuje się, że literatura może świetnie odnaleźć się w technologii komputerowej, czego najlepszym dowodem jest program do tworzenia ciekawych historii - storybird.

 

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim
tel. 33-84-22-124 fax: 338422124
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.