Warsztaty z łotewską kulturą i literaturą
04-04-2018

przekazane wiadomości, mierząc się z zadaniem, które polegało na uzupełnieniu mapy Łotwy symbolami charakterystycznymi dla tego kraju. Drużyny bardzo dobrze poradziły sobie z tym wyzwaniem i mogły podjąć kolejne. Druga część warsztatów to tworzenie w programie storybird dalszego ciągu opowieści o Żołędziaczku, bohaterze łotewskiej baśni. Uczniowie najpierw musieli zapoznać się z jej fragmentem, by następnie, korzystając ze wszystkich możliwości graficznych programu storybird, dopisać ciąg dalszy historii. Powstały ciekawe i ładnie opracowane plastycznie opowieści. Spotkanie w ramach MDKD można by nazwać podwójnym odkryciem. Pierwsze dotyczy samej Łotwy, kraju, o którym mało się mówi, o którym nadal mało wiemy. Drugie odkrycie ma charakter informatyczno- literacki. Okazuje się, że literatura może świetnie odnaleźć się w technologii komputerowej, czego najlepszym dowodem jest program do tworzenia ciekawych historii - storybird.