SKKT na Japońskiej układance
20-01-2018

ukladankaKolejna wycieczka SKKT odbyła się w sobotę - 20 stycznia. Tradycyjnie, wczesnym rankiem, pociągiem, 25 - osobowa grupa uczniów razem z opiekunami dotarła do Krakowa. Po krótkiej podróży tramwajem dotarli do celu, czyli Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej. Na miejscu, po obejrzeniu krótkiego filmu pokazującego Japonię zmieniającą sie na tle 4 pór roku, panie animatorki przeprowadziły warsztaty z origami i kaligrafii. Kolejnym punktem było zwiedzanie wystawy „Japońska układanka". Uczestnicy poznali różne fakty dotyczące geografii, demografii, świąt, religii i symboli tego kraju. Przeszli przez świat kuchni, tkani i papieru. Mieli też możliwość zapoznania się z tradycyjnymi i współczesnymi japońskimi grami czy komiksami. Po drodze zwrócili uwagę na drzewka bonsai i ikebanę oraz przestrzeń tradycyjnego japońskiego domu, z werandą wychodzącą na kamienny ogród zen. W trakcie wizyty uczniowie mogli przymierzyć yukatę, spróbować własnych sił w kaligrafii, pospacerować w skarpetkach po matach tatami. Udało im się wypleść bransoletę metodą kumihimo oraz zapoznać się z zasadami pałeczkowego savoir vivre'u. Po zakończeniu zwiedzania „eskakatowicze" mogli kupić oryginalne japońskie pamiątki oraz spróbować tradycyjnych potraw z Kraju Kwitnącej Wiśni.